ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6104348
*
nr 610 4348
Spegel
Med hylla, höjd: 58
Kondition: kompletterad/omarbetad, kompletterade, senare bemålning
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2009
kl 18:09:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/11 04:59:37
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
Kondition: kompletterad/omarbetad, kompletterade, senare bemålning
nr 610 4348
Spegel
Med hylla, höjd: 58
Kondition: kompletterad/omarbetad, kompletterade, senare bemålning
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/11 04:59:37 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



